Moravskoslezský kraj

Jste zde: Úvodní stránkaGastronomiePivovary Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar

Pivovar OstravarPrvní pivo se v Ostravaru začalo stáčet na jaře roku 1898. Areál pivovaru byl vybudován z typických červených cihel, kombinovaných s omítanými plochami. Ostravar produkuje dva druhy piva stejnojmenné značky světlé pivo Ostravar Originál a světlý ležák Ostravar Premium. V pivovaru se dále vyrábí známý pivní speciál Velvet nebo také polotmavý fotbalový ležák Bazal.

Pivovar je v provozu, ve staré varně bylo zřízeno pivovarnické muzeum. Exkurzní trasa pivovarem a expozice pivovarského muzea je otevřena od roku 2000. Za odborného výkladu se zde můžete seznámit s jednotlivými procesy vaření piva. Prohlídka pivovarem Ostravar začíná na varně, poté pokračuje ve sklepích, kde jsou uloženy ležácké tanky, ve kterých pivo zraje. Poté následuje filtrace a stáčírny lahví. Exkurze je zakončena prohlídkou muzea a následnou degustací piva z produkce pivovaru.

Otevírací doba

• po – čt (pro objednané), první středa v měsíci (září – březen), první čtvrtek v měsíci (duben – srpen) pro volně příchozí

GPS

QR kód s GPS