Moravskoslezský kraj

Jste zde: Úvodní stránkaGastronomiePivovary

Pivovary

Pivovárek Morava

Pivovárek Morava byl vybudován v prostorách nově zrekonstruované restaurace Morava (dnes Šatlava Morava) ve Frýdku-Místku na ulici Jiřího Trnky 82. Do provozu byl uveden v prosinci roku 2013. Sládkem pivovaru se stal Martin Gajdáček. Z čepovaných piv, které pravidelně vaříme v našem pivovárku, vám můžeme nabídnout nefiltrovanou dvanáctku Morava a polotmavou jedenáctku Morava. Základní nabídku našich piv doplňujeme různými speciály.

Minipivovar Třinec

Třinecký minipivovar se nachází ve vesničce Karpentná v malebném podhůří Moravskoslezských Beskyd. Místní sládek zde vaří výborné Třinecké kvasnicové pivo.

Minipivovar u Koníčka v Dobré

Hostinec byl roku 1999 zprovozněn po rozsáhlé rekonstrukci a v roce 2006 se postavil MINIPIVOVAR, který začal vařit několik druhů kvasnicového piva.

Ostravský minipivovar Biovar

Je postaven v suterénu pod Clubem Hobit. V současnosti vyrábí sedm druhů kvasnicových piv, světlou desítku Hejkal, světlou desítku Zeus - se sníženým obsahem zbytkového cukru, tmavou jedenáctku Qásek, polotmavou jedenáctku Qásek MED, světlou jedenáctku Garážmistr, světlou dvanáctku Qásek a polotmavou třináctku Qásek.

Pivovar Slezan v Leskovci

Specializuje se na ječmenné, spodně kvašené pivo plzeňského typu. Základním produktem jsou světlé (nefiltrované a nepasterizované) kvasnicové ležáky ve stupňovitosti 11, 12, 13 pod jednotným názvem Slezan. Vaříme taktéž pivní speciály jako medová, višňová a švestková piva a piva vyšší stupňovitosti.

Valašský pivovar Kozlovice

Kozlovický pivovar najdete v původních hospodářských budovách starého fojtství. Největší oblibě mezi konzumenty se těší domácí kvasnicové nefiltrované ležáky plzeňského typu - světlý Valašský vojvoda a tmavý Kozlovický fojt.

Pivovar Hukvaldy

Jedná se o malý rodinný pivovar s ročním výstavem cca 300-500 hl. kvasnicového piva. Není nijak upravováno, obsahuje tedy veškeré významné prvky včetně vitamínu B. Pivo má jemný zákal a specifickou chuť.

Městský pivovar Štramberk

Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu s názvem Trubač.

Pivovar Excelent v Rýmařově

V našem pivovaru vaříme 11 % Světlý ležák Excelent, 13 % Polotmavý speciál Excelent. Za kvalitu piva ručí sládek Mojmír Velký.

Zámecký pivovar Zábřeh - Ostrava

Pivo zde vaří klasickým postupem - nejsou používány žádné extrakty ani urychlovací procesy. Pro výrobu jsou vybírány prvotřídní suroviny - žatecký chmel- "červeňák". Pivo má hořkou chuť, ne však drsnou, v jeho vůni je cítit jen chmel a slad.

Pivovar Avar v Hlučíně

V Hlučíně, starobylém městě nedaleko Ostravy, se pivo vařilo už v 16. století. Pivovar zde byl založen roku 1526. V roce 1904 se po téměř čtyřech stech letech přestalo pivo v Hlučíně vařit. Na troskách původního pivovaru vybudovali nynější majitelé pivovar současný a v roce 1993 tak obnovili tradici zdejší výroby piva. Nyní je zde výroba světlého ležáku Avar a tmavého ležáku Dérer.

Minipivovar Frýdek-Místek

Likérka Kwaczek se nezabývá pouze výrobou lihovin, likérů, lihu, a destilátů ale i výrobou piva. Jedná se o 12 stupňové keltské pivo značky Arhtur's, prodávané v sudech o objemech 15, 30 a 50 litrů.

Pivovar Radegast v Nošovicích

Od roku 1999 je pivovar Radegast součástí největší pivovarské firmy v České republice, společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. V Pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970, je nejmladším a nejmodernějším pivovarem v České republice.

Pivovar Ostravar

První pivo se v Ostravaru začalo stáčet na jaře roku 1898. Areál pivovaru byl vybudován z typických červených cihel, kombinovaných s omítanými plochami. Ostravar produkuje dva druhy piva stejnojmenné značky světlé pivo Ostravar Originál a světlý ležák Ostravar Premium. V pivovaru se dále vyrábí známý pivní speciál Velvet nebo také polotmavý fotbalový ležák Bazal.