Moravskoslezský kraj

Jste zde: Úvodní stránkaBeskydyGastronomiePivovary

Pivovary

Minipivovar u Koníčka v Dobré

Hostinec byl roku 1999 zprovozněn po rozsáhlé rekonstrukci a v roce 2006 se postavil MINIPIVOVAR, který začal vařit několik druhů kvasnicového piva.

Valašský pivovar Kozlovice

Kozlovický pivovar najdete v původních hospodářských budovách starého fojtství. Největší oblibě mezi konzumenty se těší domácí kvasnicové nefiltrované ležáky plzeňského typu - světlý Valašský vojvoda a tmavý Kozlovický fojt.

Pivovar Hukvaldy

Jedná se o malý rodinný pivovar s ročním výstavem cca 300-500 hl. kvasnicového piva. Není nijak upravováno, obsahuje tedy veškeré významné prvky včetně vitamínu B. Pivo má jemný zákal a specifickou chuť.

Městský pivovar Štramberk

Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu s názvem Trubač.

Minipivovar Frýdek-Místek

Likérka Kwaczek se nezabývá pouze výrobou lihovin, likérů, lihu, a destilátů ale i výrobou piva. Jedná se o 12 stupňové keltské pivo značky Arhtur's, prodávané v sudech o objemech 15, 30 a 50 litrů.

Pivovar Radegast

Pivovar Radegast v Nošovicích

Od roku 1999 je pivovar Radegast součástí největší pivovarské firmy v České republice, společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. V Pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970, je nejmladším a nejmodernějším pivovarem v České republice.