Jste zde: Úvodní stránkaAktuality Soutěž Zlatý erb 2016

Soutěž Zlatý erb 2016

Letos se uskuteční již 18. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Odbornou i laickou veřejností pozitivně vnímaná soutěž byla založena v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv. V roce 2002 byla oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč. Soutěž vyhlašuje Sdružení Zlatý erb, organizací je tradičně pověřena společnost WEBHOUSE, s.r.o.

Stejně jako v předchozích letech bude Zlatý erb i letos probíhat dvoustupňově, tj. nejprve se uskuteční krajská kola pod patronací jednotlivých krajských úřadů, ze kterých poté vzejdou soutěžící celostátního kola. To vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě), která se uskuteční ve dnech 4. a 5. 4. 2016 v Hradci Králové.

Pro letošní ročník jsou pořadateli naplánovány dvě novinky: účastníci z nevyhlašujících krajů budou hodnoceni společně pomocí zjednodušeného testu, přičemž do celostátního kola postoupí ti nejlepší, a v celostátním kole poprvé pomohou s hodnocením vybraných kritérií odborníci z projektu Přístupnější stát.

Přihlášení pro města a obce bylo zahájeno v úterý 5. ledna 2016 a probíhá prostřednictvím stránek http://www.zlatyerb.cz, uzávěrka příjmu ohlášení je 28. ledna v 16 hodin. Krajská kola budou zahájena 1. února a jejich vítězové budou v jednotlivých krajích vyhlášeni na slavnostních ceremoniálech v průběhu měsíce března letošního roku.

Více informací na www.zlatyerb.cz v sekci propozice soutěže.